Готовий ІТ-продукт за добу: в Черкасах відбувся хакатон для студентів (фото)

Новини

Близько півсотні студентів-айтішників узяли участь у 24-годинному інтелектуальному марафоні. Вони мали створити за добу готовий продукт, що здатен вирішити ту чи іншу побутову проблему.

Опитування

Чи підтримуєте Ви впровадження ринку сільськогосподарських земель до кінця року? (опитування)

Опитування триває з 1 червня до 1 липня
Ukrainian English Russian

За підсумками хакатону на світ з’явилися 18 проектів: програма для видалення надокучливих додатків з комп’ютера, сервіс, що допомагає розібратися з особливостями прання власного одягу, бот, що може надати студентам розклад занять тощо.

Переможцями стали двоє друзів, автори додатку, що дозволяє покращити паркувальний сервіс за допомогою безконтактних технологій. Свій розробок вони жартівливо назвали “Цербер”. Система є ефективною за рахунок того, що вона повністю позбавлена втручання людей та не має аналогів на ринку.

«У батька є гаражний кооператив, там досить багато людей, які не платять. Він якось запропонував ідею створити подібний додаток, мені ідея сподобалася. Деякі компоненти вдома були, зокрема, зчитувач для таких карт. Тому й вирішив: можна спробувати. На 90% проект уже готовий іти у продакшн», - каже другокурсник Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Влад Огородніков.

Друге місце – за проектом Sound Surf. Команда студентів розробила сайт, а також додаток, що створює гру під музичну мелодію. Тож завдяки такому «аппу» меломани можуть не лише насолоджуватися улюбленими треками, а й розважатись у ритм музиці.

Третє місце здобув проект під назвою Practice – сервіс, що допомагає студентам і роботодавцям знаходити одне одного під час проходження виробничої практики. На сайті студент може написати своє резюме, зокрема й у відеоформаті, а роботодавець – лишати відгук про те, на скільки сумлінно той проходив практику.

Ініціатором заходу вже другий рік поспіль стала компанія eKreative. Саме в їхньому офісі в режимі нон-стоп і креативили студенти. Результати роботи оцінювали за кількома критеріями: оригінальність, дизайн, складність виконання, завершеність проекту, розповіли організатори.

Під час хакатону студент може показати свою готовність швидко працювати, пройти шлях від ідеї до реалізації. Організатори таким чином знаходять талановите поповнення у команду. А для молоді - це місток до своєї першої роботи.

«Цьогоріч учасники неабияк здивували мене своїми проектами. Звісно, за 24 години неможливо створити “цукерку”, але видно, що є багато хороших ідей, і є старання зробити максимально цікаву реалізацію. Наприклад, пропускну технологію, яку запропонували студенти, можна використати і для входу в офіси, й для електронних квитків», – говорить директор компанії eKreative Віктор Євпак.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: