Громадам дозволили приєднуватися до Черкас

Новини

3 квітня Верховна Рада України прийняла законопроект щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення. За це рішення проголосували 268 народних депутатів, інформує прес-центр урядової ініціативи "Децентралізація"

Ukrainian English Russian

Як відомо, в Україні 187 міст обласного значення, три з них – Лиман, Балта і Біляївка – скористалися законом про добровільне об’єднання територіальних громад ще у 2015 році, коли в країні пройшли чергові місцеві вибори. Тоді ж навколо міст обласного значення було створено ще декілька ОТГ, але там Центральна виборча комісія не дозволила провести перші вибори через необхідність, на думку ЦВК, змінювати межі районів.

Після цього великі міста залишилися поза процесом об’єднання громад. Там відпала мотивація до об’єднання і через позицію ЦВК, і через те, що голови міст, які тільки-но перемогли на виборах, не хотіли перевиборів.

Законопроект дозволить містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур, інформує vikka.ua.

 

 

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: