У Черкаській ОДА зустріч відбулася за участі директора компанії Spectre A/S Оле Граверсена, співвласника компанії Єспера Клаусена та регіонального директора з виробництва Сандри Спони.
Spectre A/S – компанія, що спеціалізується на розробці та виготовленні функціонального одягу, співпрацює з відомими спортивними брендами, а також займається пошиттям спецодягу для полювання, гольфу та спортивної риболовлі. Компанія має представництво в трьох країнах: Латвії, В’єтнамі та Данії і налічує більше 1200 робітників.
Очільник області наголосив, що, на Черкащині є висококваліфіковані кадри, які готові працювати, якщо їм створити гідні умови. Зараз, на жаль, частина фахівців виїздить за кордон. «Але якраз виробництва із європейськими стандартами стануть так званими «магнітами», які повертатимуть українців з-за кордону. На сьогодні в області працює лише 1 підприємство з данськими інвестиціями, яке здійснює господарську діяльність у галузі торгівлі сільськогосподарською технікою. Ми зацікавлені, щоб цей перелік розширився підприємствами в швейному виробництві», додав він.
За словами Григорія Дендемарченка, до обласної служби зайнятості у поточному році звернулось майже 600 осіб, які можуть бути затребувані в галузі виробництва одягу.
Також керівник обласної служби зайнятості відмітив, що служба сприяє безробітним громадянам в організації професійного навчання, що, переважно, здійснюється за робітничими професіями, зокрема, і за професіями закрійника та швачки. Головним при організації професійного навчання – є узгодження потреб роботодавця та інтересів пошукача роботи.
Крім організації професійного навчання на базі навчальних закладів регіону широко застосовуються можливості навчальної бази закладів державної служби зайнятості. Підготовку кваліфікованих кадрів за швейним напрямком в області здійснює 4 заклади професійно-технічної освіти (в містах Черкаси, Золотоноша, Умань, Монастирище), які щорічно готують близько 200 спеціалістів.
У 11 регіонах України діє мережа центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де організовується професійне навчання безробітних з усіх регіонів України з використанням потужної матеріально-технічної бази. У них є можливість здійснювати навчання майже за 90 напрямками.
Представники іноземної делегації говорять про те, що зацікавлені у довгостроковій роботі на території області та прагнутимуть створити умови праці, що відповідали б усім соціальним стандартам та безпеці праці. Інвестори мають дві перспективні моделі розвитку бізнесу – знайти локального партнера, на базі якого можна створити виробництво та збільшувати потужності, або ж пошук окремого приміщення, де створюватимуть фабрику з нуля.
Для початку планують відкривати підприємство, на якому зможе працювати близько півсотні людей. Далі поступово та планово розвивати, збільшувати потужності.