Із травня у сфері комунальних послуг вводять важливі зміни

Будівництво. ЖКГ

Із 1 травня цього року повністю введуть у дію новий Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Нині частина його положень вже поступово набирає чинності. Головна його відмінність від ще актуального – це можливість споживача обрати для себе оптимальну модель договірних відносин з надавачем житлово-комунальних послуг.

Ukrainian English Russian

18000” разом зі столичним експертом Дмитром Левицьким розбиралися у варіантах організації договірних відносин.

У порівнянні зі старим документом, у новому для багатоквартирних будинків передбачено кілька моделей організації договірних відносин щодо надання комунальних послуг.

У ньому визначено можливість, по-перше, укладання індивідуальних договорів, по-друге, колективний договір, по-третє, договір з колективним споживачем – йдеться про ОСББ.

Індивідуальні договори передбачають ще два варіанти співпраці: 1) з обслуговуванням виконавцем комунальних послуг внутрішньобудинкових систем, за допомогою яких послуга надається і 2) без такого обслуговування.

– Усі ці моделі відрізняються обсягом обов’язків виконавця комунальних послуг, переліком платежів, які сплачуються споживачами, та точкою, де закінчується відповідальність за якість послуги, – пояснює Дмитро Левицький. – Права та обов’язки споживачів практично не змінилися, просто кожна модель передбачає різний їхній обсяг.

За словами експерта, головна відмінність старого закону від нового – відсутність балансу витрат на послугу та обов’язків виконавця.

– У цьому законі моделі передбачають баланс прав та обов’язків залежно від того, як  побудовані відносини. Тобто робиш більше, отримуєш більше, маєш відповідальності більше. І навпаки, – додає експерт.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: