Коли підприємцю потрібно реєструватися платником ПДВ

Податки та мита

ДПІ у м.Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області в рамках право-просвітницького проекту «Я маю право!» наводить роз’яснення щодо реєстрації фізичної особи – підприємця як платника ПДВ.

 

Ukrainian English Russian

Якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі інтернет-торгівлі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку на додану вартість у ДФС за своїм місцезнаходженням (місцем проживання). Виняток складають лише платники єдиного податку першої – третьої групи.

При цьому до загального обсягу оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені від оподаткування ПДВ. Не враховується обсяг операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, зазначають у ДПІ у м. Черкасах.

При визначенні загального обсягу постачання товарів, в т.ч підакцизних для обов’язкової реєстрації платником ПДВ, акцизний податок на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами не враховується.

Реєстраційну заяву слід подати до ДФС не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій у 1 000 000 гривень (п. 183.2 ст. 183 ПКУ).

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: