Колишні безробітні долучаються до «Великого будівництва» на Черкащині

Новини

Черкаська обласна служба зайнятості задля укомплектування відповідними кадрами роботодавців та забезпечення роботою безробітних громадян тісно співпрацює з місцевими роботодавцями різних галузей діяльності, в тому числі і будівельного напрямку.

Ukrainian English Russian

До будівництва та реконструкції багатьох об’єктів інфраструктури регіону, зокрема, в рамках реалізації програми «Велике будівництво», задля розвитку економіки, соціальної сфери, транспортного сполучення, туризму, освіти, медицини, захисту дітей та молоді тощо залучена частка колишніх безробітних черкасців. На сьогодні це працевлаштовані за сприяння обласної служби зайнятості громадяни, які започаткували власну справу або отримали роботу у галузі будівництва та реалізовують свій власний потенціал на розширення інфраструктури Черкащини.

Робітничі професії будівельної галузі особливо популярні та затребувані на місцевому ринку праці. У Черкасах є попит на житло, а відповідно і потреба у фахівцях будівельних професій.

З початку поточного року від роботодавців Черкащини надійшло 532 вакансії працівників будівельної спеціалізації, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 423 вакансії.

У переважній більшості вакансії надходили від ТОВ «Мостозагін-55», ТОВ «Мост-Девело-гімент», ПП «Євроавтодор», ПрАТ «Золотоношарембуд», ПП «Теолинська СКС», ПП «ІБК «Апостол», ТОВ «ШРБУ-48», ПП «Надія» відокремлений підрозділ «Ременерго» та інших. Серед затребуваних фахівців: інженер-будівельник, інженер-проектувальник, монтажник будівельний, муляр, бетоняр, тесляр, лицювальник-плиточник, штукатур, маляр. Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить 8-9 тис. грн.

З початку поточного року роботодавцями Черкащини створено 10 нових робочих місць у галузі будівництва, на які за направленням обласної служби зайнятості, працевлаштовано колишніх безробітних. За створення робочих місць роботодавці отримали компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за особу, яка була працевлаштована за сприяння служби зайнятості.

У більшості районів Черкаської області продовжується процес створення нових робочих місць, в тому числі, і в будівництві. Роботодавці зацікавлені у тому, щоб жителі тієї місцевості, де розвивається їх бізнес, залишалися працювати в Україні, а не їхали за кордон. Тому вони постійно працюють над підвищенням рівня мотивації працівників, дієвими методами корпоративної етики та дотриманням соціальних гарантій.

Так, наприклад, на Звенигородщині реалізація програми «Велике будівництво» запланована на липень 2020 року. Але вже на підготовчому етапі за сприянням районної філії обласного центру зайнятості протягом травня працевлаштовано 16 осіб, з числа безробітних, на такі посади як: випалювач стінових та в’яжучих матеріалів, садчик, знімач-укладальник  у виробництві стінових  та в’яжучих матеріалів, водій. Робочі місця для колишніх безробітних надали ПП «Райагробуд» та місцевий підприємець Саргіс Карапетян.

Автодорога міжнародного значення М-05 Київ-Одеса, що є частиною Європейського автомобільного маршруту Е95 проходить через Черкаську область. Цього року заплановано завершення відновлення дорожнього покриття на трасі М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка. Це останній відрізок на автодорозі М-12 в області, що буде відремонтовано у рамках проєкту «Транспортний коридор GO Highway». Роботи ведуться на обході міста Умань. Виконавцем робіт є ТОВ «ШРБУ-48» з міста Умані, що активно співпрацює зі службою зайнятості в питаннях підбору працівників та укомплектування вакансій. Так, протягом травня поточного року, за сприяння Уманської районної філії обласного центру зайнятості до ТОВ «ШРБУ-48» було працевлаштовано колишніх безробітних жителів сіл Краснопілка та Танське Уманського району – Станіслава Мотяха та Олександра Кузьменка на посади дорожніх робітників.

Для прикладу на Городищині за сприяння районної філії обласного центру зайнятості з початку поточного року у будівельній галузі працевлаштовано 17 колишніх безробітних. Завдяки ефективній співпраці кар'єрних радників з пошукачами, городищани знайшли роботу на підприємствах ТОВ «Мостозагін 55» та ТОВ «МОСТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ». Свій потенціал на цей час працівники реалізовують за професіями: монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, майстер будівництва та монтажних робіт, тесляр, електрогазозварник та підсобний робітник.

На Христинівщині, в рамках реалізації програми, проводить свою діяльність підприємство, що забезпечує процес будівництва необхідними матеріалами – цеглою, бетоном, розчином, збірними залізобетонними конструкціями, опоряджувальними та іншими матеріалами, необхідними для спорудження будівель. Зокрема, ПП «Косар Н. О.» є постачальником сировини для будівництва і спеціалізується на виготовлені тротуарної плитки та виробів з бетону. Підприємниця тісно співпрацює з районною філією обласного центру зайнятості і щороку проводить стажування та працевлаштування безробітних осіб. За роки взаємодії роботодавця зі службою зайнятості працевлаштовано близько 70 осіб. Наприклад, з них 2 колишніх безробітних христинівчан, в період карантину, знайшли постійне робоче місце в роботодавця, а на цей час виконують роботи безпосередньо пов’язані з реалізацією проєкту «Велике будівництво».

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: