Конференція кардіологів: заміна звичайної солі на сіль з калієм збереже життя

Медицина. Туризм

У червні в Одесі пройшла науково-практична конференція «Медико-соціальні аспекти артеріальної гіпертензії в Україні». Організаторами заходу виступили Асоціація кардіологів України, Всеукраїнське громадське об'єднання "Проти гіпертензії", а також ННЦ "Інститут кардіології імені академіка Стражеска" НАМН України. 

 

Ukrainian English Russian

У доповіді про вплив натрію і калію в харчуванні на здоров'я серцево-судинної системи доктор медичних наук Ірина Волошина порушила тему користі заміни звичайної солі на сіль з калієм, зі зниженим вмістом натрію - як способу нормалізації підвищеного артеріального тиску. Цей немедикаментозний спосіб профілактики серцево-судинних захворювань використовується розвиненими країнами вже більше 40 років. 

Відомо, що надлишок натрію в харчуванні згубно позначається на здоров'ї в цілому, і особливо на стані серцево-судинної системи. Калійна сіль дозволяє уникнути шкідливого впливу зайвого натрію на організм, і в той же час компенсує недолік калію в харчуванні. При цьому смак такої солі не відрізняється від звичайної (натрієвої).

 Піонером впровадження солі з калієм в маси стала Фінляндія - в результаті цього, в рамках програми "Північна Карелія", вдалося знизити смертність населення від серцево-судинних захворювань в 7 разів, а середня тривалість життя збільшилася на 13 років.

Сьогодні в Україні сіль з калієм, подібну до фінської, виробляють на черкаському підприємстві “ВЕНД”, і придбати її можна в багатьох торговельних мережах під торговою маркою SOLENA.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: