Кияни розробили автоматизовану ягідну міні-ферму

Досвід регіонів

Батько та син з Київської області створили стартап, який дозволить на домашніх міні-фермах вирощувати полуницю протягом усього року

Ukrainian English Russian

 Батько – інженер, син програміст. Саме завдяки застосуванню ІТ-технологій міні-ферми вдалося максимально автоматизувати, пише agro-center.com.ua.

Стартап UAberry планує найближчим часом вийти на європейський ринок. Володимир Петренко, інженер, почав займатися створенням каркасної міні-ферми самотужки. У результаті вийшла невелика теплиця площею 3 квадратних метри з автоматичною терморегуляцією та поливом. У такій міні-фермі можна вирощувати полуницю цілий рік, її собівартість становила 8 000 гривень.

Згодом до цього проекту долучився син Володимира – Олексій. Він написав програму, яка керує процесом вирощування полуниці. Відтепер участь людини в процесі стала мінімальною, а автоматизований контроль зменшує витрати.

Так і виник стартап UAberry. У результаті малі фермери мають можливість придбати вже продуману міні-ферму. Шириною вона близько метра, а довжину можна замовити під відведену вами територію. Наразі розробники працюють над розробкою подібних теплиць для вирощення інших ягід.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: