Луцькі кав’ярні збирають на переробку стаканчики

Досвід регіонів

У Луцьку мережа кав’ярень Kava Avenue почала збирати паперово-пластикові стаканчики на переробку. Перший контейнер встановили у кав’ярні на вулиці Винниченка, 25, передає Перший портал.

Ukrainian English Russian

Стаканчики відправлятимуть на переробку до Києва, пояснює очільниця проекту “Зелений птах” Вікторія Норенко, додаючи, що обсяги зібраної вторинної сировини кожна кав’ярня регулюватиме самостійно, але зручніше приймати великі партії.

Процес переробки триває до трьох днів, розповідає Вікторія Норенко. На переробному підприємстві гідророзбивач відділяє від паперу внутрішній поліетиленовий шар, завдяки якому стаканчики не розмокають від кави, – пояснює вона. – Паперову масу змішують з іншою макулатурою, а пластик можна відправляти на переробку іншим підприємствам».

За словами власника мережі Андрія Хоменка, невдовзі спеціальні тубуси для збору паперово-пластикових стаканчиків встановлять і в інших кав’ярнях Kava Avenue.

Використані кавові стаканчики стають новими зошитами, шкільними щоденниками, блокнотами та фліпчартами. Приміром, на блокнот з 50 аркушів потрібно близько 413 горняток, а шкільний щоденник – 363.

З 2015 року проекту “Зелений птах” вдалось зібрати і переробити 52 тонни стаканчиків.

“Але це мало, лише у Києві можна щороку збирати більше, – каже Вікторія Норенко. – На жаль, багато кав’ярень не хоче відповідати за свої відходи – ми працюємо з 15 закладами».

Також “Зелений птах” переробляє упаковку тетра-пак, продає коробки для “екологічного переїзду” та хоче розпочати збір медичних відходів у населення.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: