Львівщина відроджує фермерство за допомогою переселенців

Досвід регіонів

Жителі Львівщини активно виїжджають на заробітки до Польщі. Після впровадження безвізового режиму у сусідню країну потрапити стало легше. Натомість розвивати аграрну сферу регіону допомагають переселенці зі Сходу та Криму

Ukrainian English Russian

«Ми стимулюємо розвиток ягідництва на Львівщині. Цей бізнес дуже рентабельний і забезпечує сільське населення сезонною роботою. До прикладу, на гектар малини треба залучити до 20 людей», – говорить Наталія Хмиз, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації регіону.

Проте якщо в Україні за місяць на зборі ягід можна заробити 8 000 грн, то в Польщі – до 20 000 грн.

Задля того, щоб змінити ситуацію, на Львівщині розвиватимуть нішове виробництво. Тим паче, останнім часом інтерес до фермерства в регіоні повертається. Якщо в 2010-15 роках кількість зайнятих у сільському господарстві знижувалась, то в 2016 році зафіксовано ріст.

Частково винуватці такої тенденції – переселенці зі Сходу та Криму, пише landlord.ua.

«Внутрішньо переміщені особи бачать тут привабливе місце для проживання. Звичайно, це не та категорія людей, що будуватиме великий агробізнес. Це дрібні фермери, які вирощують яблука, овочі, займаються тепличним господарством. Але вони йдуть у цей бізнес свідомо», – зазначила Хмиз в рамках круглого столу, організованому Agroport до Всесвітнього дня продовольства.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: