Малий бізнес заганяють у тінь великими штрафами

Новини

Черкащину в жовтні сколихнули масові перевірки підприємців, що подекуди закінчувались величезними штрафами у більше, ніж 100 тисяч гривень. Деякі підприємці після накладання низки штрафів просто закриваються.

Ukrainian English Russian

Про це Dzvin.media розповіла голова Черкаської міської профспілки “Солідарність” Ольга Ракова. За її словами, відтепер, завдяки старанням деяких політиків, майже нереально дрібному бізнесу самостійно вести увесь документообіг, вести усі розрахунки.

«Найжахливіше в цьому те, що штраф тепер за кожну дрібницю, за кожну кому, крапку, відсутній підпис… А найменший штраф, відповідно до 265-ої статті КзпП, дорівнює мінімальній заробітній платні!», - зазначає Ольга Ракова.

- Виходить, на даний момент так, що ФОП повинен вести таку кількість документації, що і велике підприємство, де сидить бухгалтерія та відділ кадрів. Штрафи теж ідентичні, що і для підприємства з багатомільйонним обігом коштів, що і для маленького ФОПа.  Це призводить до того, що накладання штрафу в кількадесят тисяч на кафе призведе до того, що воно закриється. Офіціанти, кухарі втратять роботу. Бюджет не отримає податків. Що від цього виграла держава?, - зауважує вона.

Ольга Ракова також зауважила, що переходити в тінь масово підприємці почали ще в минулому році, коли тільки стало відомо про ці нововведення і штрафи:- Я знаю про існування безлічі підприємців по всій країні, що мали по 4 і більше найманих працівників офіційно оформлених. Але побачивши цей абсурд вони пішли в тінь. Після початку цих масових перевірок вони просто закривають бізнес і все.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: