Медицина звернула увагу на черкаську сіль

Новини

Дієта з пониженим споживанням солі допомагає знизити тиск та рівень кардіоваскулярних ускладнень у хворих на гіпертензію. На третину зменшити навантаження на серцево-судинну систему допоможе сіль, збагачена калієм, яку виробляють у Черкасах. Про це йшлося на науково-практичній конференції «Медико-соціальні проблеми артеріальної гіпертензії в Україні», що відбулася в Києві.

Ukrainian English Russian

У доповіді «Дієтичний менеджмент гіпертензії», підготовленій трьома  докторами медичних наук, було  проаналізовано результати досліджень щодо впливу надмірного споживання солі на здоров’я людей.

Було показано, що зменшення споживання кухонної солі сприяє зниженню артеріального тиску і навпаки – через високе споживання солі (більше 6 г) зростає ризик ускладнень у хворих на гіпертензію.

Зокрема, в доповіді як приклад було наведено успішну харчову модель Фінляндії, яку запровадили під час експериментального проекту у Північній Карелії – замість звичайної споживали сіль, збагачену калієм. Це дало надзвичайно позитивні результати: кількість смертей від серцево-судинних хвороб зменшилася в 7 разів, а тривалість життя збільшилася на 13 років – з 68 до 81 року.

Були також наведені дані, що дефіцит калію в раціоні харчування в Україні становить 15-40%. Тому заміна звичайної солі на сіль з калієм сприятеме зменшенню вживання натрію та компенсує дефіцит калію.

В Україні сіль, подібна до фінської, з’явилася кілька років тому. Її виробляє черкаське підприємство під торговою маркою «SOLENA».

Цей продукт зацікавив учасників конференції. Адже крім корисного для серця та судин калію сольові суміші «SOLENA» збагачені іншими життєво необхідними мікроелементами в цитратній (біодоступній) формі: селеном, магнієм, цинком, йодом, хромом та концентратом морської капусти.

 Сольова суміш «SOLENA» з цитратами магнію, селену, цинку та хром  також буде корисна людям хворим на цукровий діабет.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: