Міський центр зайнятості працевлаштував на ЧШК» майже 600 безробітних

Промисловість

З метою інформування громадськості про діяльність ПрАТ «Черкаський шовковий комбінат» та взаємодію з обласною службою зайнятості щодо укомплектування підприємства кваліфікованими кадрами Черкаським обласним та міським центрами зайнятості проведено прес-тур на підприємстві

Ukrainian English Russian
 

Захід проходив за участю керівників обласної служби зайнятості Григорія Дендемарченка, Черкаського міського центру зайнятості Оксани Щербак та ПрАТ «Черкаський шовковий комбінат» Ніли Мицик. Також до участі долучилися журналісти провідних місцевих засобів масової інформації,  які ознайомилися з умовами роботи та затребуваними вакансіями на підприємстві.

За 17 років тісної співпраці Черкаського міського центру зайнятості з ПрАТ «ЧШК» на підприємство було працевлаштовано майже 600 безробітних, розповіли порталу «Діловий регіон» у Черкаському ОЦЗ. Але комбінат забезпечує роботою не лише мешканців регіону, а й внутрішньо переміщених осіб.

«Протягом 2016 року на підприємстві роботу отримали 3 внутрішньо переміщені особи, які перебували на обліку в міському центрі зайнятості. Працевлаштування відбулося шляхом надання компенсації витрат роботодавцю на оплату праці таких осіб. На цей час 2 особи продовжують працювати», - повідомив присутнім директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

За словами директора така послуга служби зайнятості економічно вигідна для роботодавця. Оскільки у випадку працевлаштування безробітних, з числа внутрішньо переміщених осіб, роботодавець може отримати не лише компенсацію єдиного соціального внеску, але і компенсацію витрат на заробітну плату таких працівників. Термін виплати компенсації залежить від строку дії трудового договору, який заключається між роботодавцем та найманим працівником. Наприклад, при строковому договорі на 1 рік, протягом 6-ти місяців роботодавець отримує від служби зайнятості компенсацію виплат по заробітній платі. Загалом, у 2017 році 14 осіб були працевлаштовані таким чином, а з коштів фонду роботодавцю було компенсовано близько 500 тис. грн.

На сьогодні рівень заробітної плати, яку пропонує підприємство своїм працівникам, достатньо високий і коливається від мінімального, для професій, які не потребують спеціальної підготовки до 12 тис. для кваліфікованих фахівців. Середній рівень зарплати по актуальних вакансіях становить 7 тис. грн.

З метою якнайшвидшого укомплектування вакансій ПрАТ «ЧШК» бере активну участь у заходах, які організовує міський центр зайнятості – семінарах, ярмарках та міні-ярмарках вакансій, днях відкритих дверей. В рамках Всеукраїнського кадрового резерву Державної служби зайнятості для випускників освітнього-кваліфікаційного рівня "бакалавр" і "спеціаліст" представники кадрової служби приймали активну участь в ярмарках вакансій, які проходили у вищих навчальних закладах м. Черкаси.

«З початку цього року роботодавцем заявлено до укомплектування понад 120 вакансій, з яких половина вакансій укомплектована. На сьогодні залишаються актуальними такі посади як: оператор крутильного устаткування, заготівник хімічних розчинів та фарб, апаратник апретування, швачка, ткач, електромонтер з ремонту та обслуговування апаратури та пристроїв зв'язку, оператор мотального устаткування та інші», - наголошує директор міського центру зайнятості Оксана Щербак.

Про діяльність підприємства, нові напрямки роботи та перспективи на майбутнє розповіла директор ПрАТ «ЧШК» Ніла Мицик. «На підприємстві працює майже 600 працівників. У зв’язку з нарощуванням виробничих потужностей потреба в нових кадрах є постійно. Тому для охочих працевлаштуватися в нас, крім спеціальних знань, необхідно ще мати творчу інтуїцію, вміти передбачати властивості інших полотен, програмувати їх. Потрібно постійно розробляти новий асортимент на перспективу, який би відтворював стиль сучасної моди, був економічним у виробництві», - наголосила директор комбінату.

Працівників на підприємстві приваблює не тільки зручний робочий графік, дружній колектив і регулярна виплата заробітної плати але і побутові умови, які відповідають усім вимогам трудового законодавства.

Для того, щоб зацікавити споживача внутрішнього та зовнішнього ринку своєю продукцією шовковий комбінат постійно працює над вдосконаленням та створенням нових сучасних тканин, які відповідають міжнародним стандартам. У рамках модернізації на підприємстві встановлено сучасне високотехнологічне обладнання. На цей час комбінат випускає більше 70 артикулів готових тканин, розширено асортимент сорочкових, плащових, курткових тканин (для пересічних громадян) і такої невластивої тканини для виробництва, як брезент (для військових потреб). Підтвердженням цього є престижні міжнародні нагороди: «За краще торгівельне ім’я та надійне партнерство», Золотий приз «Європейська нагорода за якість». Продукція майстрів шовкового виробництва відома далеко за межами Черкащини та нашої країни.

 Сьогодні тканини з маркою ПрАТ «Черкаський шовковий комбінат», завдяки діловим контактам і довготривалому співробітництву, експортуються в Молдову, Білорусь, Прибалтику, не дивлячись на те, що текстильні підприємства в цих країнах працюють постійно і на повну потужність.

Під час прес-туру присутні мали можливість ознайомитися з роботою в цехових приміщеннях, в яких побачили ткацький процес від початкового до кінцевого етапу – виготовлення відповідної сировини.

«Виробничі потужності шовкового комбінату та застосування новітніх технологій дають можливість виготовити продукцію самого різноманітного асортименту та задовольнити смаки будь-якого найвибагливішого покупця. Тому безперебійний процес на виробництві зможуть забезпечити тільки кваліфіковані кадри, якими і забезпечить служба зайнятості», - підсумувала Ніла Мицик.

Довідково: 

ПрАТ «Черкаський шовковий комбінат» – одне із найбільших підприємств легкої промисловості України, яке випускає готові тканини із хімічних волокон і ниток, змішаних, незмішаних, штучних і натуральних волокон, в основному або виключно з  бавовняними волокнами, в залежності від замовлень споживачів. На початку грудня підприємству виповнилося 50 років з дня утворення.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: