Містяни у черкаському селі виготовляють елітний сир

Практика бізнесу

60 кіз, 14 гектарів землі, близько 20 видів продукції, що користується попитом в Україні. Сьогодні фермерське господарство “Кізонька”  Ігоря та Ольги Усиків приносить прибутки.

Ukrainian English Russian

Починали вони з однієї тварини в господарстві та виготовлення бринзи за рецептом із Чернігівщини ще близько 6 років тому. Нині ж про повноцінне господарство у Глушках, що в Корсунь-Шевченківському районі, знають далеко за межами області, пише 18000.com.ua.

Ще 6 років тому це була звичайна міська родина із транспортним бізнесом. Компанія пана Ігоря займалася вантажоперевезеннями. Та потім він збанкрутував, валютні кредити лишили родину без нічого. Тоді вони приїхали в село Глушки.

Першим продуктом, який родина зробила з козиного молока, була бринза. Її рецепт пані Ольга колись записала на Чернігівщині. Під час відпочинку розсмакували цей сир у місцевої жительки.

– Він мені дуже сподобався. І ми за тим рецептом зробили його вже вдома. Вийшло смачно, – переповідає жінка. – А чоловік же ж у мене бізнесмен (посміхається). Давай швидко розкручувати справу, поки я роблю продукт.

Так родина почала заробляти спочатку на прожиття, потім – отримувати мінімальні прибутки, які ж відразу вкладали у справу.

Свій бізнес родина почала з нуля – без жодної підтримки від держави, кредитних коштів. Вже згодом, аби вийти на новий рівень, чоловік із дружиною вирішили поборотися за грантові – у межах конкурсу від одного з агрохолдингів, що працюють в регіоні. Два роки поспіль їм вдалося успішно захистити свої проекти та отримати 90 тисяч гривень на розвиток власної справи.

На ці кошти підприємці придбали два доїльні апарати, охолоджувач для молока на 200 літрів, морозильну камеру, в якій нині зберігають м’ясо, масло, морозиво. Окрім того в господарстві з’явилися дві холодильні камери для сирів. Тішиться пані Ольга і новенькій морозивниці та тематичній літературі.

Нині господарство може похвалитися близько 20 видами продукції. Попитом користується натуральне масло із вершків. Та придбати у «Кізоньки» можна ще й качотту, моцарелу, рікоту, плавлений сир, вершки, кисломолочний сир, кефір, ряжанку, йогурти, молоко тощо.

Літр натурального козиного молока коштує 35 гривень, тверді сири – від 300 гривень за кг, масло – 400-500 грн, морозиво – 20 грн за 100 грам.

Попри те, що ціни від магазинних вищі на ці продукти, клієнтів в Усиків не бракує. Поки не мають свого інтернет-магазину, а товари продають через соціальні мережі, добре працює «сарафанне радіо». Товари замовляють із різних куточків України, куштували сири від «Кізоньки» навіть у Німеччині.

Родина навіть розробила логотип для продукції від ФГ «Кізонька». Але поки на прилавки магазинів із нею вийти не можуть. Адже для цього потрібно сертифікувати продукцію. Цей етап для них стане доступним лише після будівництва повноцінної ферми та необхідних цехів.

У це затишне мальовниче місце їздять не тільки клієнти ФГ «Кізонька», а й туристи. Так оселю та території Усиків вже облюбували як діти, так і дорослі з різних куточків України. До них приїжджають на дегустацію продуктів та просто порелаксувати.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: