На Черкащині агрофірма прийшла збирати чужий урожай

Сільське господарство

У Черкаській області розгорілася битва за урожай. Поле соняшнику на околиці села Носачів ледь не стало полем бою між місцевим фермером і агропідприємством. Останнє висунуло претензії на урожай, який не садило

 

Ukrainian English Russian

Причино конфлікту стало поле соняшнику площею більш ніж в 100 гектарів. Врожаю - майже на 3 мільйони гривень, розповідає фермер із сусіднього села Носачів. Анатолій Тихенко показує накладні, згідно з якими, саме він засівав цю ділянку. А збирати урожай - приїхала стороння фірма. Тихенко взяв землю в оренду в 2008 році. Її термін закінчився в кінці 13-го. З тих пір, розповідає фермер, обласний Держгеокадастр затягував з продовженням договору, йдеться у сюжеті  podrobnosti.ua.

Як виявилося, Держгеокадастр двічі за три роки поміняв на цьому полі орендаря. Цього року суборендар ділянки вирішив заявити про свої права. Влітку агрофірма вже намагалася зібрати на полі ячмінь, посіяний Тихенком. Тоді фермер в суді відстояв права на свій урожай. На яких підставах підприємство зараз робить замах на чужий урожай, його представник пояснити не зміг.

Глава антирейдерського союзу підприємців запевняє - це банальна рейдерська схема.

"У ній беруть участь чиновники Держгеокадастру. Поки зріє врожай, вони оформляють кілька разів договір оренди, в результаті чого, під осінь, під кінець збору врожаю, з'являються такі вигодонабувачі цієї рейдерської схеми", - розповідає Андрій Семидідько, виконавчий директор "Антирейдерського союзу підприємців України.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: