На Черкащині для туристів облаштовують унікальний каньйон

Медицина. Туризм

На розбудову та облаштування унікального Тясминського каньйону, що на Кам’янщині, виділено 7,3 млн грн. Роботи з перевтілення розпочали ще торік. І вже нинішньою весною туристи звідусіль можуть без зайвих перешкод спускатися схилами і милуватися неймовірними первісними природніми ландшафтами.

Ukrainian English Russian

Тясминський каньйон в Черкаській області є ландшафтним заказником місцевого значення та входить до символічного топу «Сім чудес Черкащини». Скелі висотою 12–15 метрів тут чудово поєднуються з річкою Тясмин. Все це з рідкісними рослинами утворює мальовничі пейзажі. Скелі поросли рідкісним татарським і американським кленом, папороттю і унікальними мохами. У місцевості також можна побачити представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України.

Вік скелястих порід каньйону налічує понад два мільярди років. Час його зародження збігається з епохою зникнення льодовиків. Сам каньйон в межах Кам’янки утворився в результаті тектонічних процесів, завдяки яким на поверхню землі вийшли певні гранітні породи.

Проект щодо облаштування каньйону переміг у конкурсі проектів регіонального розвитку, які реалізуються за рахунок коштів держбюджету, отриманих від ЄС. Для зручності спуски обладнали плиткою. Загалом же проектом передбачено створення під'їздів та підходів до Тясминського каньйону, облаштування 3-х джерел, прибережної зони, додаткових пішохідних доріжок, оглядових майданчиків, сходів, місць для купання та активного відпочинку. Тут також планують створити три нових туристичних маршрути, а також розширити діючий маршрут від Холодного Яру до власне Тясминського каньйону, пише provce.ck.ua.

Як розповів міський голова Кам’янки Володимир Тірон, від мосту з центру міста буде створено на Тясмині так званий човниковий маршрут. Протяжність його сягатиме три кілометри. Три станції перевозитимуть туристів на човнах. Буде облаштовано автодорогу та кармани для паркування. У планах реконструкція старого готелю. І все заради туристів і величезного бажання зробити Кам’янку максимально туристично привабливою. 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: