На Черкащині фермери завдяки новим сортам збирають по два врожаї за сезон

Сільське господарство

На одному полі у Вереміївці минулого тижня зібрали аграріїв Черкащини, аби продемонструвати, як на одній ділянці за сезон можна виплекати два врожаї. На демоплощах у Чорнобаївському районі вирощують особливі сорти гороху, пшениці, соняшника та інших культур. Аби відкрити секрети успіху: від зародження зернини – до збору та створення готового сільгосппродукту, сюди покликали представників усіх залучених у процес компаній.

Ukrainian English Russian

На Дні поля зробили перший укіс гороху сучасною технікою, обробили землю, висадили посівні матеріали. А ще презентували новинки у сфері захисту рослин, стимуляторів та антистресантів, інформує 18000.com.ua.

Багатий врожай залежить не від площ орних земель, які в Україні фактично не збільшуються, а від посівного матеріалу. В цьому переконаний бренд-менеджер компанії «Agro Energy Group» Анатолій Донець.

На землі у Вереміївці вже мали перший врожай годівельного гороху. На ній же і посіють ультраранній соняшник. Так два врожаї можна мати на одній ділянці.

За словами головного зоотехніка СТОВ “Ім. Чкалова” Володимира Тарановського, сорт озимого білкового гороху “НС Мороз” призначений для виробництва зерна.

– Це дуже ранній сорт, рівномірно дозріває, що є однією з його переваг. Збирання врожаю припадає на кінець першої – початок другої декади червня з урожайністю від 4 тон з одного гектару, – говорить Володимир Тарановський.

За кілька кілометрів від гороху у СТОВ «Вереміївка» вирощують два види пшениці. За словами агронома компанії «Agro Energy Group» Ігоря Скічка, врожайність озимої «KWS Джерсі» та «Мескаль» у півтора рази вища за звичайні сорти.

– «KWS Джерсі» – це пшениця групи А. Сорт стійкий до вилягання. Висота травостою сягає 85 сантиметрів. Сорт середньопізній та вирощується по інтенсивних технологіях. В Україні зареєстрований з 2017 року, – розповідає Ігор Скічко.

Вона стійка до морозів, хвороб колоса, листкової поверхні та стебла.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: