На Черкащині формується перша ОТГ у межах району

Новини

 90 відсотків мешканців Христинівщини висловили бажання щодо створення єдиної спільної громади –  Христинівської міської ОТГ. Лишилося отримати рішення останніх двох сіл –  Великої Севастянівки та Ягубця.

Ukrainian English Russian

Об’єднавчий процес розпочався тут 11 липня – з прийняттям відповідного рішення міської ради. Передували процесу кількарічні консультації та обрахунки фінансової спроможності можливих громад.

«Христинівщина – особливий район області, де, згідно фінансових підрахунків, не може бути інших адміністративних центрів спроможних громад, окрім районного центру, – деталізує директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько. – Лише, об’єднавшись навколо Христинівки, села району мають змогу утримати всю наявну освітню, медичну та культурну мережу області. Окрім того, матимуть понад 40 млн. грн. на розвиток інфраструктури, ремонт доріг, соціальних об’єктів. Ще близько 9 млн. грн. громада має шанси отримати з державного бюджету у вигляді «інфраструктурної субвенції» для добровільно об’єднаних громад. Такий варіант об’єднання затверджений Черкаською облрадою та визнаний спроможним Кабміном».

Наразі громадські слухання відбулися по всій території району, окрім  с. Велика Севастянівка, де  зустріч відклалася на невизначений термін, та с. Ягубець, де гостро стоїть питання розпаювання земель, пише cherkassy.today.

На думку Сергія Слинька ці села «потрапили в пастку власного зволікання. Поки сільські голови Великої Севастянівки та Ягубця зволікають з рішенням, жителі всіх сусідніх сіл прийняли рішення про об’єднання в одну громаду. Навіть якщо жителі цих двох сіл утримаються від входження в ОТГ, то грошей на утримання їх шкіл, дитсадків і виплати заробітних плат працівникам сільради просто не вистачить. Оскільки податки із цих двох сіл сукупно складають 7,7  млн. грн., а на утримання лише шкіл та садочків їм потрібна сума, більша ніж удвічі. Освітня субвенція з держбюджету також не зможе перекрити недостачу. Доведеться або в рази піднімати податки в цих селах, або ж вирішувати питання підвозу дітей до шкіл та садочків у сусідні села, що увійдуть до ОТГ. Аналогічно – і з закладами медицини. Єдина можливість зберегти освітню та соціальну мережу – увійти до Христинівської ОТГ.

 У об’єднаній громаді витрати на 1 жителя складатимуть у середньому понад 6 тис. грн. Наразі у с. Ягубець сплачується податків близько тисячі на 1 мешканця, а у Великій Севастянівці – 2,5.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: