На Черкащині мають залишитися 5 міст і щонайбільше 6 районів

Новини

Децентралізація як складова адмінреформи виходить на фінішну пряму. Вона має завершитися вже цього року, у результаті восени мають відбутися місцеві вибори на новій територіальній основі громад.

Ukrainian English Russian

Зокрема, в планах влади, до квітня 2020 року затвердити адміністративно-територіальний устрій базового рівня (громади), а до червня – субрегіонального рівня (райони). Основною для нового крою адмінмапи країни має стати урядовий законопроєкт «Про засади адміністративно-територіального устрою України», нещодавно внесений на розгляд ВР.

Законопроєкт має декілька ключових положень, які істотно змінять існуючий адміністративно-територіальний устрій у країні, пише vechirka.net.

По-перше, район, як адміністративно-територіальна одиниця субрегіонального рівня, відповідно до законопроєкту, повинен мати щонайменше 150 тисяч жителів. Те саме стосується й районів у великих містах. Самими ж містами визначено населенні пункти, з переважно компактною забудовою,  із загальною кількістю населення не менше 20 тисяч осіб. Селище — не менше 5 тисяч осіб. Адміністративно-територіальними одиницями допоміжного рівня є райони у містах із чисельністю понад 300 тисяч жителів.

Таким чином, відповідно до запропонованого адміністративно-територіального устрою, на Черкащині статус міста залишиться лише у 5 населених пунктів області: Золотоноші, Канева, Сміли, Черкас та Умані. Нагадаємо, нині в області є 16 міст, 6 з них — міста обласного підпорядкування, 10 – районного значення. Решта міст мають отримати статус селиш.

У самих Черкасах мають зникнути вже звичні Соснівський та Придніпровський райони, адже проєкт закону не передбачає існування адміністративно-територіальних одиниць допоміжного рівня у містах з чисельністю менше 300 тисяч жителів.

У той же час низка нинішніх селищ області перейдуть у статус сіл. Така доля чекає на Буки Маньківського району, Вільшану та Цвіткове Городищенського району, Єрки Катеринопільського, Стеблів Корсунь-Шевченківського, Цибулів Монастирищенського, Бабанку Уманського та Ірдинь Черкаського району.

Зважаючи на наявне населення, на Черкащині може бути утворено максимум 8 районів із 20 існуючих. На практиці і того менше. Якщо зважити, що в Черкасах та Черкаському районі проживає близько 350 тисяч осіб, на решту області лишається щонайбільше 5 районів. Таким чином, Черкаська область складатиметься з 6 районів

Які райони залишаться, зараз важко сказати. Очевидно, більшість будуть зосереджені навколо населених пунктів із статусом міст. Таких, як вже було зазначено вище, є 5, тож наразі можна говорити, про збереження Золотоніського, Канівського, Смілянського, Черкаського та Уманського районів. Єдина проблема у тому, що всі ці міста, крім Умані, сконцентровані навколо Черкас. Тож, між Черкасами та Уманню повинен бути ще один район – радше Звенигородський, як золота середина.

Планується, що до квітня 2020 року в Україні вже буде затверджений адміністративно-територіальний устрій базового рівня (громади), до червня – субрегіонального рівня (райони). У третьому кварталі очікується прийнятті нової редакції Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та необхідних змін до Податкового та Бюджетного кодексів. Четвертий квартал – прийняття актів, спрямованих на виконання названих законів.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: