Перспективою для втілення цих ідей, зауважує посадовець, є створення навчально-практичних центрів. Адже їхнє відкриття дає змогу створити для учнів умови, наближені до виробничих, відповідно й отримати необхідні знання й навички.
– У межах пілотного проекту Черкаською обласною адміністрацією спрямовано значний фінансовий ресурс на впровадження інноваційних виробничих технологій, модернізацію матеріально-технічної бази й освітнього середовища у закладах профтехосвіти. Я зауважу, сьогодні підготовку робітничих кадрів для різних галузей економіки в області здійснюють 22 державних заклади професійної освіти. І вже сьогодні в нашому регіоні функціонує 8 навчально-практичних центрів не лише в обласному центрі, а й за його межами. Серед основних напрямків: аграрний, будівельний, швейний та ін. І це стало можливими, завдяки сприянню Міністерства освіти і науки України, Черкаської обласної державної адміністрації, а також співпраці із провідними європейськими та вітчизняними компаніями.
Лише цього року вдалося відкрити 3 навчально-практичних центри: на базі Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», на базі Канівського вищого професійного училища – сучасних зварювальних технологій «ВЕЛДЕР», на базі Золотоніського професійного ліцею – дорожньо-будівельного напряму. Плануємо відкрити ще 5, а також 2 регіональних навчально-практичних центри галузевого напрямку.