На Черкащині розпочато перший етап із розробки проєкту Регіонального плану управління відходами

Новини

Як інформують у Черкаській ОДА, поступове збільшення рівня перероблення ТПВ та зменшення обсягів їхнього захоронення на полігонах, зменшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ та негативного впливу на довкілля, а ще залучення коштів на будівництво регіональних об’єктів поводження з відходами та висока якість надання послуг. Саме на такі результати очікують, утілюючи в межах Черкащини Регіональний план управління відходами до 2030-го.

Ukrainian English Russian

В обласній адміністрації експерти з питань поводження з відходами Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» (ДП «НДКТІ МГ») представили на розгляд обласної робочої групи перший етап прийняття робіт з розробки проєкту Регіонального плану області до 2030 року. ДП «НДКТІ МГ» було визнане переможцем через систему ProZorro – задля розробки документу державного планування для області.

Заступник голови облдержадміністрації Юрій Безщасний, під керівництвом якого відбулося засідання робочої групи ОДА з розробки проєкту Регіонального плану управління відходами, нагадав, що План розробляють на виконання Національної Стратегії, а також Національного плану управління відходами в Україні до 2030 року, затверджених розпорядженнями КМУ.

– Важливо, що цей План буде спрямований на розв’язання проблемних питань щодо утворення, накопичення, зберігання, перероблення, утилізації та захоронення відходів в області. Сьогодні ми розглядаємо перший етап послуг із розробки плану. Та сподіваємося, що на кінцевому етапі матимемо обґрунтований документ, що буде дорожньою картою для реалізації низки заходів, фундаментом з упровадження комплексної системи поводження з відходами в області до 2030 року з поділом території регіону на кластери, забезпечить розвиток інфраструктури управління відходами. Йдеться про будівництво сміттєпереробних заводів, побудову логістичної моделі об’єктів інфраструктури за напрямками відходів, модернізації існуючих та планування будівництва нових об’єктів з урахуванням фінансової спроможності громад, тарифної політики та залучення інвестицій, – зауважив пан Юрій.

Отож, в обласній адміністрації представники ДП «НДКТІ МГ» Ігор Сатін та Тетяна Омельяненко презентували розроблений проєкт розділу Регіонального плану управління відходами в Черкаській області, а саме: Аналіз поточного стану системи управління відходами в Черкаській області та КОНЦЕПЦІЮ поводження з відходами в Черкаській області.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: