На Черкащині шахраї -«реформатори» міняють «старі» гроші на нові папірці

На Черкащині шахраї проводять обмін грошових купюр під приводом «грошової реформи». До  поліції і далі надходять звернення від потерпілих, які були ошукані зловмисниками таким способом. Найчастіше жертвами шахрайства стають пенсіонери

Ukrainian English Russian

Шахраї діють за стандартною схемою: представляються банківськими службовцями, соціальними працівниками  та розповідають довірливим жертвам про нібито грошову реформу та термінову необхідність замінити старі грошові купюри на нові. Подібні злочини переважно вчиняють у віддалених селах, де жертвами зловмисники обирають самотніх літніх людей.

Потерпілі надають всі кошти для перерахунку та перепису серії і номеру кожної купюри. Зловмисники перераховують гроші та кладуть їх в заздалегідь підготовлений конверт, проте насправді непомітно замінюють конверти, підсовуючи жертві пакунок зі звичайними папірцями або сувенірними банкнотами.

Якщо ж громадяни починають сумніватися та не дозволяють «гостям» проводити такі дії з власними коштами, зловмисники видивляються місця, куди потерпілі ховають гроші. У той час, коли один із шахраїв відволікає увагу пенсіонера, інший йде до схованки і забирає всі заощадження.

Правоохоронці вкотре звертаються до громадян: будьте обачними та не довіряйте незнайомцям, що б ті вам не пропонували.

Якщо ж після візиту незнайомців ви виявили зникнення певної суми коштів - негайно повідомте про це дільничного офіцера поліції або за телефоном «102». Запам’ятайте, при розкритті таких злочинів головне - не втратити час.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: