На Черкащині викрили злочинну схему розкрадання бюджетних коштів

Новини

Оперативниками Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України викрито злочинну схему розкрадання коштів одного із державних підприємств.
Ukrainian English Russian

Угрупування з числа посадових осіб корпорації та суб’єктів підприємницького діяльності Черкаської області нанесли збитків державі на суму понад 20 мільйонів гривень.

Кошти державного підприємства було виділено та затверджено планом річних закупівель для виконання міжнародних контрактів по експорту зерна. Зловмисники з вересня 2014 по березень 2015 року на підставі фіктивних документів про наявність земельних ділянок та площ посівів сільськогосподарських культур, здійснюючи страхування неіснуючих посівів, укладали угоди з державним підприємством на поставку зернових майбутнього врожаю та отримували попередню оплату за товар в розмірі 1000 гривень за кожну метричну тонну, які в подальшому переводили в готівку через фіктивні фірми міста Київ та привласнювали.

Маскуючи свою незаконну діяльність під виглядом цивільно–правових відносин учасники групи провівши ряд незаконних фінансових операцій постачали приблизно 1/10 частини заявленого обсягу продукції та з метою відсутності будь–якої можливості в держави стягнути на свою користь кошти, здійснювали виведення активів з підприємств, перереєстрацію суб’єктів господарювання та призначення номінальних керівників.

За даним фактом відкриті три кримінальні провадження. Винуватцям загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п'яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Проводиться комплекс заходів, спрямованих на встановлення повного кола осіб, причетних до справи, перевірку проведення спотових та форвардних закупівель зерна протягом 2014-2015 років на території Черкаської області та встановлення загальної суми завданих збитків державним інтересам, - повідомили у секторі комунікації ГУНП в Черкаській області.
Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: