На Черкащині вже визначено медзаклади, де зберігатиметься вакцина від COVID-19

Новини

Завдяки вакцинації Україні вдасться отримати 60-70% колективного імунітету від COVID-19, вважають в МОЗ України.

Ukrainian English Russian

Про це під час пресконференції повідомила заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

Щеплення проводитимуться лише якісними вакцинами, вакцинація буде добровільною. Щеплені особи отримуватимуть паспорт вакцинації - він може стати в пригоді під час подорожей за кордон.

Передусім щеплюватимуть медпрацівників, які працюють із хворими на коронавірусну хворобу, а також працівників лабораторій, що проводять дослідження, пов'язані з COVID-19, водіїв автомобілів швидкої допомоги, а також осіб, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо), працівників цих закладів, військових, які беруть участь в ООС на сході України.

На Черкащині вже визначено заклади охорони здоров’я, в яких зберігатиметься вакцина від коронавірусної хвороби, призначено регіонального координатора з організації масової вакцинації проти COVID-19 в області (це заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА), визначено цільові групи, які підлягають вакцинації на рівні області. Створено робочу групу з організації масової вакцинації, пише procherk.info.

Також уже створено 6 мобільних бригад для проведення вакцинації на базі: Черкаської міської консультативно-діагностичної поліклініки, центрів первинної медико-санітарної допомоги - Бабанського селищного, Звенигородського, Золотоніського районного, Смілянського районного, Черкаського районного. Вони здійснюватимуть вакцинування на первинному етапі. Також визначено стаціонарні пункти для вакцинування, де проводитимуться подальші етапи.

Планом проведення вакцинації затверджено 4 етапи вакцинації населення:

1) січень–квітень 2021 року — люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;

2) квітень–червень 2021 року — люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що надають медичні послуги;

3) червень–вересень 2021 року — люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

4) вересень 2021 — березень 2022 року — люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: