На черкаському пивзаводі відродять виробництво відомих напоїв

Промисловість

Попередні дванадцять років на черкаському пивзаводі виготовляють мінералку та ситро. Втім багато хто ще пам’ятає як на цьому підприємстві виробляли відомі марки пива - «Дніпровське Золотисте», «Черкаське Янтарне», «Князь», «Дніпровське оригінальне» і квас.

Ukrainian English Russian

Востаннє пиво тут варили у 2008 році. Тоді новий власник пивоварні російський бізнесмен Дорік Григор’ян викупив завод і закрив його. Підприємство його не цікавило. На його місці він нібито збирався побудувати торговельний центр. Григор’ян почав знищувати пивзавод – вирізав обладнання і здав його на металобрухт. Відтоді завод перестав працювати і два роки пустував.

У 2010 році занедбаний пивзавод викупив черкаський підприємець Анатолій Гладкий. Новому власнику довелося відбудовувати завод заново. Зараз на підприємстві працює 35 людей.

Новий власник не відремонтував старі приміщення. Він збудував новий цех.

Зараз підприємство виготовляє мінеральну воду «Квіточка», черкаський лимонад за технологією 1984 року, «Моршинську» у бляшанці на замовлення. Але цього підприємству замало. Керівник Пивовареного заводу Сергій Сухін каже, що власник заводу хоче відновити виробництво пива, інформує hromadske.ck.ua/.   

«Ми хочемо готувати пиво, яке варили у 1910 році. Тільки вже на сучасному обладнанні. Для цього ми підписали з чехами контракт на постачання обладнання. Взяли кредит і сплатили 60 відсотків його вартості. Чехи дуже здивувалися, бо для такої технології давно не замовляли відповідного обладнання, яке замовили ми», – каже Сергій Сухін.

Завод отримав дозвіл на будівництво. На території підприємства вже підготували ділянку під цех, де виготовлятимуть пиво. Площа приміщення буде півтори тисячі квадратних метрів. Виробництво пива дозволить створити 50 робочих місць. Обладнання прийде у травні-червні 2020 року.

«Ми вже зареєстрували нове підприємство, яке варитиме пиво. Воно називається «Черкаська пивоварня Беня і Єременка». Ми хотіли, щоб назва була такою самою, як 110 років тому. Плануємо навіть використати форму пляшок у вигляді башт, у яких тоді продавали пиво», – каже Сергій Сухін.

За словами керівника заводу, пиво варитимуть за класичною чеською технологією. Це не дифузійний і не швидкісний метод варки пива, який зараз використовується в Україні та світі. За такою технологією треба вдвічі більше обладнання для однієї варки. Вона витратна за часом і обмежує кількість виробленого пива. Третина пива відкачується від загальної кількості і вариться окремо під різними температурами. Тому має різні смаки. Пиво вариться у двох котлах одночасно. Потім воно змішується і доварюється. Туди додаються певні інгредієнти.

«Тому коли ви п’єте пиво за цією технологією, воно має подвійний смак. Таке пиво дуже полюбляли черкащани. Всі знали, що таке «Дніпровське золотисте». Це пиво ні з чим не можна порівняти», – каже Сергій Сухін.

Перше пиво планують зварити наприкінці цього року. За словами керівника пивзаводу, «Дніпровське Золотисте», яке виготовляли у радянські роки, відновлять стовідсотково. Також у компанії планують відновити два сорти пива, які варили у 1910 році.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: