На Херсонщині розвивають молочні кооперативи

Досвід регіонів

Херсонщина однією з перших в Україні почала створювати молочні кооперативи. На сьогоднішній момент таких об'єктів не багато, але вони успішно працюють і розвиваються

Ukrainian English Russian

Зараз на Херсонщині налічується 27 кооперативів, а в наступному році планується створення ще 17. При цьому якщо раніше до складу кооперативу входили окремі фізичні особи, то зараз з'являється нова модель. Кооператив буде складатися з малих сімейних ферм, пише khersondaily.com.

«Тобто, якщо людина мала 1-2 корови і входила в кооператив, то зараз сімейна ферма має 10-20 корів, а кооператив складається з 5 - 10 таких ферм, - роз'яснює директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода, - Один з таких об'єктів був відкритий цієї осені в Голопристанському районі. Під час презентації виявилося, що там є навіть свій навчальний клас, а також новітнє обладнання, міні-лабораторія і всі, чого вимагають всесвітні стандарти і сертифікати. Тому у них виробляється молоко вищої якості, яке, відповідно, і коштує дорожче».

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: