На Кіровоградщині будують унікальний біогазовий комплекс

Досвід регіонів

На Кіровоградщині агрохолдинг I&U Group завершує будівництво унікального біогазового комплексу потужністю 5,5 мВт/год, створеного у партнерстві з ЄБРР. Про це повідомляє УНІАН.

Ukrainian English Russian

Як зазначається, з кінця 2018 року поблизу селища Капітанівка Новомиргородського району будується біогазовий комплекс з переробки органічних відходів цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії. Після виходу комплексу на повну потужність він буде щорічно виробляти близько 48000 МВт «зеленої» електроенергії.

Залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися як біодобрива, які частково замінять компанії дорогі мінеральні добрива. Щороку комплекс вироблятиме 10–12 тисяч тонн твердих мінеральних добрив.

Запатентована технологія передбачає перемішування субстрату власне виробленим біогазом без використання мішалок, це дає можливість отримувати до 7% більше біогазу з тонни субстрату. За рахунок відсутності електричних мішалок завод буде економить споживання електроенергії на власні потреби.

Цей біогазовий комплекс є спільним проєктом холдингу з Європейським банком реконструкції та розвитку. Бюджет проєкту майже 25 млн євро, 13 з них в кредит надав ЄБРР, ще 2 млн надав Фонд чистих технологій, а ще 10 млн вклав агрохолдинг.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: