На Миколаївщині виробляють екологічно чисті паливні брикети

Досвід регіонів

У Березанському районі Миколаївської області з'явилося виробництво паливних брикетів, сировиною для яких служить звичайна солома зернових культур, а також інші будь-які органічні залишки, які підходять для їх виробництва

Ukrainian English Russian

Таку технологію виробництва намагається розвинути голова фермерського господарства «Агроком» Денис Кисельов, для якого на сьогоднішній день пріоритетним в роботі стало впровадження і застосування сучасних тенденцій у використанні поновлюваних джерел енергії, пише agravery.com.

В брикети не додають ніяких в'яжучих і клейких елементів, що робить його екологічно чистим продуктом у використанні. А тепловіддача 1,5 тонни брикетів еквівалентна тонні вугілля. Незважаючи на те, що солома легкозаймистий матеріал, самозаймання в їхньому випадку неможливе — для цього потрібно понад 100 градусів.

Наразі, потужності виробництва досить малі. Максимальна кількість продукції, виготовленої на годину — 90 кг. Але вже зовсім скоро фермер планує збільшити обсяги, до 160-180 кг/год.

За словами фермера, вони є одними з перших в Україні, хто практикує такий вид виробництва. Тому, щоб якомога скоріше познайомити своїх земляків з цією продукцією, він навіть пішов на те, щоб поширювати її безкоштовно.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: