На новому сміттєзвалищі буде дві сортувальні лінії

Будівництво. ЖКГ

Головним пріоритетом у роботі міської влади Черкас в наступному році стане будівництво нового полігону для твердих побутових відходів. Про це йшлося під час робочої наради в Черкаській міськраді з питань проектування другої черги сміттєзвалища.

Ukrainian English Russian

Нове сміттєзвалище будуватимуть на території Руськополянської сільради в три черги. Передбачено, що воно матиме дві сміттєсортувальні лінії, станцію відбору рідкого фільтрату і протипожежну систему, пише procherk.info.

Як зазначив директор департаменту архітектури та містобудування міськради Артур Савін, перша черга будівництва передбачає проектування і будівництво власне самої чаші полігону, яка складатиметься із міцної мембрани, яка не дасть проникати в ґрунт отруйним речовинам зі звалища. Експерти дали по цьому проектові позитивний висновок.

Зараз ідуть проектні роботи по другій черзі, яка, крім зон складування відходів, включає й інфраструктуру – згадані локальні очисні споруди для рідкого фільтрату (для всього полігону плюс для старого сміттєзвалища, яке планують згодом закрити) і сортувальні лінії.

– Нещодавно відбувся тендер по другій черзі, є переможець тендера (львівська компанія «Хаммель-Україна», – ред.), з яким укладено договір на проектні роботи, – зазначила заступник міського голови Людмила Бордунос. – Роботи розпочато. Наразі вони – на стадії погодження з різними відповідальними службами.

За словами головного інженера проекту Олега Пушкаренка, вартість другої черги разом із сортувальними лініями та очисними спорудами становитиме близько 93 мільйони гривень.

Найбільше учасників наради зацікавило заплановане будівництво двох сортувальних ліній, одну з яких, між іншим, планується виділити в окремий проект і почати будувати раніше, ніж другу чергу сміттєзвалища.

Як пояснили проектувальники, ця лінія буде недорогою, оскільки поєднуватиме автоматичну і ручну працю. Механізми розриватимуть сміттєві пакети, розподілятимуть сміття за розмірами, після чого сортувальники вручну фасуватимуть його за окремими фракціями. Після цього значну частину сміття можна буде здавати як вторинну сировину, ще частину спалювати і отримувати від неї теплову й електричну енергію, інше сміття – подрібнювати і використовувати як підсипку на дорогах. І тільки те, що буде непридатним для використання, захоронятимуть на сміттєзвалищі.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: