На полтавському сміттєзвалищі добувають біогаз

Досвід регіонів

Днями у Макухівці відкрили електростанцію, що працює на звалищному газі. Цей об’єкт реалізують у співпраці місцевої та влади та бізнесу – компанії Clear energy. Подібних станцій лише 10 в Україні.

Ukrainian English Russian

Раніше схоже обладнання запустили в Кременчуці, потужністю 550 кВт. Та, що встановлена на макухівському сміттєзвалищі може генерувати 600 КВт.”, повідомляє Ekoltava.

На території звалища пробурили свердловини глибиною 12 метрів. Звалищний газ формується під час анаеробного (без доступу повітря) розкладання органічних решток відходів (залишки їжі, листя, гілки й т.д.).

Зазвичай, цей газ є однією з причин пожеж і вибухів на звалищах. Такі пожежі важко загасити бо вони утворюються і горять не на поверхні, а під землею. Через це дегазація полігонів є необхідністю з причин безпеки. Крім того метан, що складає левову частку біогазу, є парниковим газом та майже в 30 разів більше впливає на клімат ніж вуглекислий газ.

“Таким чином подібні установки вирішують одразу декілька проблем – пожежі на звалищах, утворення парникових газів, виробництво чистої електроенергії”, – пояснюють екоактивісти.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: