На ремонт колектора у Черкасах витратять майже 9 млн грн

Будівництво. ЖКГ

Ліквідація аварійної ситуації на головному каналізаційному колекторі обійдеться «Черкасиводоканалу» майже у 9 млн грн. Про це інформує пресслужба водоканалу.

Ukrainian English Russian

Працівники КП «Черкасиводоканал» продовжують ремонтні роботи на головному каналізаційному колекторі по вул. 30-річчя Перемоги, який зазнав руйнації одночасно в декількох місцях. На аварійних ділянках працюють слюсарі аварійно-відновлювальних робіт та спецтехніка.

Нагадаємо, що на початку липня внаслідок руйнації головного каналізаційного колектора відбулося три провалля: одне на розі вулиць 30-річчя Перемоги – Героїв Майдану, та ще два на розі вулиць 30-річчя Перемоги – Сумгаїтська.

За цей час працівники вже відновили роботу мережі на ділянці першого провалля. Методом санації замінено 10 метрів трубопроводу (від колодязя до колодязя).

Наразі тривають роботи в районі перехрестя 30-річчя Перемоги і Сумгаїтської.

– Для заміни цієї технічно зношеної ділянки каналізаційного колектору прийнято рішення використати метод горизонтально направленого буріння. Це одна з новітніх технологій, яка застосовується при ремонті комунікацій у міських умовах. Вона дозволяє економити матеріальні ресурси, прискорює процес перекладання мереж та мінімізує руйнування міської інфраструктури при виконанні ремонтних робіт, – зазначив головний інженер КП «Черкасиводоканал» Олександр Гончаренко.

Для заміни мережі залучена підрядна організація, яка має відповідну сучасну спецтехніку та досвід виконання подібних робіт.

– Загалом, за нашими підрахункам, ліквідація аварійної ситуації на головному каналізаційному колекторі обійдеться підприємству майже в 9 млн грн. Це вартість заміни 530 метрів мережі. Будуть використані сучасні матеріали – поліетиленові труби. Виробник гарантує термін експлуатації мінімум 50 років. Також буде збудовано 4 нових оглядових колодязя. Для повної оплати робіт по ліквідації аварії та необхідних матеріалів у нас бракує коштів. Тому ми розраховуємо на фінансову підтримку міської влади, – коментує директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

Зазначимо, що колектор діаметром 600мм був збудований в 1965-1975 рр. та залягає на глибині близько 7 метрів. Через тривалий термін експлуатації та дію газової корозії він знаходиться в незадовільному технічному стані. Колектор забезпечує відведення стоків з Південно-Західного району, Геронимівки і Оршанця.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: