На сайті Президента зареєстровано петицію про заборону поновлення будівництва Канівської ГАЕС

Новини

На сайті Президента зареєстровано петицію про заборону поновлення будівництва Канівської ГАЕС та збереження унікального села Бучак і навколишніх територій.
Ukrainian English Russian

Ініціатором став Сергій Моцак. Стартував збір підписів 2 лютого. Наразі таку ініціативу підтримало менше сотні осіб.

Обґрунтовуючи свою позицію, автор зауважує, що територія де планують збудувати нову ГАЕС межує з Державним історико-культурним заповідником "Трахтемирів". Мальовниче село Бучак, яких мало збереглося в Україні здавна приваблювало всіх романтиків і людей творчих.

«Край цей має невичерпний і безмежно багатоплановий туристичний потенціал. Це і земля древніх слов’янських капищ та святилищ, це і край початків монашеського християнського подвижництва на Русі, край історичний і козацький, місце, де як ніде, за словами очевидців, відчувається Стара Україна.

Крім того ділянка навколо Бучака є унікальною археологічною пам’яткою. На прибережній смузі завдовжки 6 і завширшки 2,5 км знаходяться 14 поселень, 5 городищ та 2 могильника, які представляють практично всі археологічні культури, відомі в Середній Наддніпрянщині – від Трипільської культури (4-те тисячоліття до Різдва Христового) до пізнього середньовіччя та козацької доби. Унікальність Бучацького археологічного комплексу полягає не лише в культурно-хронологічній повноті – такий комплекс фактично не має аналогів на Подніпров’ї.

Майданчик будівництва розташовано на місці однієї з найгарячіших ділянок Букринського плацдарму. Тут досі збереглися тисячі метрів польових укріплень, у навколишніх лісах трапляються залишки бойового спорядження та недосліджені поховання учасників боїв», - йдеться у повідомленні.
Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: