На старті жнив черкаські аграрії збирають непогані врожаї

Сільське господарство

Характерною особливістю цьогорічного літа є значні коливання температури та періодичні дощі, які розподіляються дуже нерівномірно. Саме така погода – зміна спеки на прохолоду, сухої на дощову, хоч і сприяє активному розвитку шкідників та хвороб на сільгоспкультурах, одночасно створює цілком задовільні умови для формування майбутньої урожайності.

Ukrainian English Russian

Це й підтверджують перші жнива, які розпочались в області з 26 червня, замість середини липня та намолоти зерна ранніх хлібів з врожайністю хоч і не рекордною, проте на 20 % вищою від торішньої.

Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.

Після дощів другої половини червня та відсутності тривалої спеки покращився потенціал і у кукурудзи та соняшника, у яких значно збільшилась висота і вегетативна маса та на 1-2 тижні раніше звичайного розпочалось цвітіння.

При цьому через надто нерівномірний розподіл опадів, грунтова засуха в області не припинилась і під ранніми хлібами із південного сходу поширилась на частину площ центральних районів та на сьогодні, як і в Україні, займає четвертину території.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: