На Сумщині відродять вирощування цикорію

Досвід регіонів

Залізняк — невеличкий хутір у Сумському районі — посів третє місце у всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України-2019». Саме тут збираються відродити давній промисел — вирощування цикорію. Про це повідомляє Superagronom.com.

Ukrainian English Russian

Запропонований селом проект «Золотницька сотка» передбачає об’єднання зусиль місцевих підприємців, активістів та керманичів.

У сільській бібліотеці хочуть облаштувати кав’ярню, де гостей пригощатимуть напоєм з цикорію, який за смаком не поступається каві, проте значно корисніший від неї.

Серед проектів 116 сіл було визначено 5 фіналістів. Незабаром вони представлятимуть та захищатимуть свої бізнес-плани, щоб отримати державну підтримку на їх реалізацію.

Нагадаємо, для вирощування цикорію кореневого найбільш підходять родючі легкосуглинкові, слабокислі та нейтральні ґрунти. Оптимальні строки посіву припадають на ті календарні дати, коли температура ґрунту на глибині 10 см., підвищується до 5-6°C.

Максимальний ріст коренеплодів іде в серпні, вересні і першій половині жовтня. Тож врожай збирають в першій половині жовтня.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: