На Тальнівщині вчителька вишиває портрети відомих українців та ікони

Новини

Валентину Порфирівну Загородню з Мошурова, що на Тальнівщині, знає не одне покоління Мошурівських випускників. Бо вже 38 вереснів поспіль вона кличе своїх маленьких школяриків за парти і веде до незвіданої країни Знань. Окрім математики та мови, викладає вчителька ще й музику та застосовує елементи гри на баяні на уроках і виховних заходах.

Ukrainian English Russian

Вчительство – це те, без чого жінка не уявляє свого життя. Є у її класі в стінці для зошитів та книжок вишитий портрет молодого Шевченка у рушнику, на якому розшито «Заповіт». Це робота Валентини Порфирівни. Будучи у Львівській області, жінка пройнялася любов’ю до вишивки і відтоді вишиває для душі.

 Починала з найпростіших серветок, подушок, наволочок з невигадливими узорами. Коли одружувалися діти, на щастя-на долю стелила їм під ноги вишиті своїми руками рушники. Як народилися онучата (їх у жінки троє), мережила сорочечки, аби захищали від злого ока. Згодом вишила ще багато інших робіт, серед них портрети Тараса Шевченка та Івана Франка, гетьмана Богдана Хмельницького й Івана Мазепи та ікони, пише viche.ck.ua.

Їх, мабуть, у доробку майстрині найбільше. Особливою гордістю майстрині є парна ікона – Ісус Христос та Богородиця, що сягають за розміром у ріс людини, та плащаниця, яку жінка вишила у сільську церкву. Каже, що вишивала її 5 місяців і перед Благовіщенням занесла до церкви. Священик освятив і тепер її виносять щороку на Великдень.

Особливістю самобутніх робіт Валентини Задорожньої є те, що вишиває свої роботи жінка на чистому полотні, а не на малюнку – готовій заготовці. Ідеї черпає з книг та колекцій вишивок Дмитра Блажейовського, відомого українського релігієзнавця, музей якого відвідала, коли їздила на педагогічні читання у Львів.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: