На Вінниччині роботизована ферма розвиває молочний туризм

Досвід регіонів

Агрофірма «Україна–О», що у селі Каташин, що на Вінниччині, за п’ять років збудували дві нові ферми і переробний завод і започаткувала там молочний туризм.

Ukrainian English Russian

Про це з посиланням на  vn.20minut.ua повідомляє agravery.com.

В агрофірмі „Україна-О“ збудували дві нові ферми і переробний завод. Справилися за п’ять років. Облаштували територію. Біля однієї з ферм росте молодий сад. Багато квітів, зелених кущів, газони. До приміщень веде асфальтована дорога. Не скажеш, що ти на фермі. Із приміщення старої напіврозваленої ферми планують побудувати новий комплекс для корів», — йдеться в повідомленні.

На роботизованій фермі за день надоюють від однієї корови в середньому по 30 літрів молока. Загалом по фермі виходить понад 4 тонни. Коли порівнюють з результатами доїння на іншій фермі, там показник на 1,5−2 літри нижчий. Хоча доїння теж механічне, обладнання тієї само шведської компанії. Роботи працюють краще.

«Ми також збудували переробний завод. Корми маємо свої, молоко своє, раніше його продавали на завод, тепер переробляємо в себе. Ось так замкнули виробничий цикл. На такому заводі як у нас, продукцію не можна сфальсифікувати. Як і молоко на фермі», — розповідає Павло Каленич, співзасновника агрофірми.

Також, агрофірма розвиває молочний туризм, щоб охочі могли спробувати продукцію безпосередньо на заводі.

«Екскурсію починаємо з ферми, де працюють роботи. Далі ведемо на завод. За тим, як роблять „молочку“, спостерігають з оглядової кімнати через скло. Кімната на другому поверсі, виробничий цех внизу. Тут же дегустаційна зала», — додає Каленич.

Туристам пропонують майже всі види продукції — молоко, в тому числі пряжене і до кави, кефір, ряжанку, йогурти, серед яких відомий грецький, м’який сир, сметану. На одній лінії продукцію фасують у стаканчики. На іншій — у пляшки.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: