На Вінниччині розвивають горіхівництво

Досвід регіонів

На Вінниччині успішно реалізовується інвестиційний проект з вирощування волоського горіха.

Ukrainian English Russian

Його, на території Яришівської та Кремінської сільських  рад, успішно реалізує ТОВ «Український волоський горіх». Проект започаткований у 2015 році.

«Вінниччина є провідним регіоном України з виробництва продукції садівництва, її переробки та вирощування посадкового матеріалу. В структурі виробництва валової продукції сільського господарства плодово-ягідна продукція займає 3,2%. Протягом останніх років в Україні інтенсивно розвивається галузь горіхівництва. Кожен рік в Україні збирається понад 100 тис. тонн волоських горіхів. З них 6 тис. тонн дає Вінниччина. Дві третини цього врожаю спрямовується на експорт», - зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

За його словами якість українських земель, клімат вважаються найкращими для вирощування горіхових дерев, інформує unian.ua.

 Наразі закупівельна ціна на українські горіхи є низькою через відсутність повноцінних промислових насаджень, коли партії формуються неоднорідні, більшість горіхів  збирається або в присадибних господарствах або ж по лісосмугах. Тож такий проект для області є надзвичайно актуальним та перспективним. 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: