На «Златодарі» запрацювала сонячна електростанція, в яку інвестували 2 млн грн

Енергоефективність

На ДП «Златодар», яке підпорядковане Держрезерву, відкрили сонячну електростанцію(СЕС). Під час відкриття презентували технологічні особливості установки та окреслили очікування ефективності проекту

Ukrainian English Russian

За словами організаторів заходу, СЕС потужністю 75 кВт, панелі якої встановлено на даху будівель підприємства, побудовано за 10 днів. Загальна сума інвестицій склала понад 2 млн гривень, повідомили у Держенергоефективності. В рік планується виробляти 89 тис. кВт*год «чистої» енергії для власних потреб. В грошовому еквіваленті економія складе понад 200 тис. грн у рік.

Під час заходу Голова Держрезерву Вадим Мосійчук наголосив на необхідності впровадження проектів відновлюваної енергетики не лише для генерації електрики, але й для заміщення газу, який використовують підприємства, зокрема, для сушіння зерна.

«Запуск чергового «зеленого» проекту на державному підприємстві ще раз доводить зацікавленість бізнесу та влади у цій сфері. За останні кілька років прийнято ключові законодавчі зміни, які сприяють розвитку сфери відновлюваної енергетики», - повідомив директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: