ПОРТАЛ
21 вересня 2011, 19:54

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Підприємство-новатор: від керівництва вогневими ріками до переоснащення в енергетиці

Підприємство-новатор: від керівництва вогневими ріками до переоснащення в енергетиці

Візитною карткою ВАТ “Золотоніський машинобудівний завод ім.І.І.Лепсе” вже понад десятиліття є комплекс обладнання для дистанційного обслуговування чавунних леток на домнах.

Завдяки цьому устаткуванню ручна і небезпечна робота металургів залишається в минулому, зростає економічна ефективність плавильного циклу, адже вихід чавуну збільшується на 5 тонн за одну плавку. Важить це обладнання 450 тонн кожне і відповідає не тільки всім світовим вимогам, а й за надійністю, терміном експлуатації, технічними показниками не лише не відстає від рівня світових зразків, а й за багатьма параметрами перевищує їх.

Сьогодні це устаткування, виготовлене золотоніськими машинобудівниками, вже працює на багатьох домнах Запорізького, Донецького, Маріупольського, Алчевського та інших металургійних комбінатів, в об’єднанні “Тулачермет”, Новокузнецькому металургійному комбінаті (Росія).

Цей комплекс обладнання, розробником конструкторської та технологічної документації для якого став колектив ЗАТ “Дніпрогідромаш” (м.Дніпропетровськ), забезпечує весь технологічний процес послідовного виконання операцій розкриття чавунних леток для випуску продуктів плавки доменної печі, розподілу їх по ковшах чавуновозів і чашах шлаковозів та закриття чавунних леток. Весь процес здійснюється за допомогою електрогідравлічної та електронної системи управління, що дозволяє повністю механізувати процес відкриття і закриття чавунних леток, підняття головного жолоба на домні. Тобто відтепер найнебезпечнішу ділянку роботи металургів — випуск вогневого потоку з домни — повністю автоматизовано.

Виготовляє завод для підприємств чорної металургії й агломераційні машини, іншу техніку на замовлення.

Віднедавна ж ЗМБЗ запровадив ще два напрямки у своїй діяльності, розпочавши виробництво колісно-рельсових тягачів вантажопідйомністю до 900 тонн для залізничного транспорту та потужних газогенераторів, які на різних видах палива, в тому числі і відходах виробництва, біопаливі можуть забезпечувати теплом великі території.

Взагалі ж золотоніські машинобудівники виробляють усе, що можна виготовити з металу: бурові верстати, гідроциліндри, домкрати для ремонтних робіт вантажопідйомністю до 200 тонн, преси вібраційні для виготовлення дорожніх та стінових виробів, екструдери, редуктори, гноєтранспортери, грейфери, гідроциліндри від 40 до 320 мм, довжиною до 2,5 м тощо. Така багатовекторність робить підприємство самодостатнім і перспективним за будь-яких умов.

Тож свій столітній ювілей завод зустрічає з упевненістю в майбутньому, в процесі активного розвитку і працюючи на благо держави.

За матеріалами:  www.kray.ck.ua