Як впливає наявність боргів за комунальні послуги на виїзд за кордон розповів на прес-конференції адвокат Андрій Верба.
«Конституція України гарантує кожному громадянину України, особам без громадянства, які перебувають на законних підставах на території України вільне переміщення. Існує закон, який регулює варіанти пересування по території країни. Пересування може бути обмежене або за рішенням суду (незалежно від того чи це будуть борги за комунальні послуги, за аліментами або іпотекою), або на підставі закону. Такі обмеження можуть бути застосовані, як до фізичної особи, так і керівника підприємства. Після того, як суд розгляне клопотання виконавця про заборгованість, і якщо суд його задовольнить воно вступить в законну силу протягом 10 днів. Далі Держприкордонслужба вносить в базу позначку про те, що цій особі заборонено виїжджати за межі країни», - розповів він.
За його словами, законодавством мінімальна сума заборгованості по комуналці, яка забороняє виїзд за кордон, не врегульована. Варто зазначити, що в практиці такі обмеження відбуваються досить рідко, - пише
МОСТ ДНЕПР.
Начальник 3-го відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Дніпропетровськ аеропорт» харківського прикордонного загону, капітан Юрій Заярний зазначив, що в разі погашення боргів і наявності при собі оригіналу рішення державного виконавця або копії (завіреної суддею) про те, що людина виплатила всі заборгованості, співробітники прикордонної служби перевіряють наявність мокрих печаток, і пропускають через державний кордон.