ПОРТАЛ
31 серпня 2016, 14:59

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Кредитоспроможність та інвестиційну привабливість Черкас оцінили як достатні

Кредитний рейтинг Черкас, за результатами досліджень, сягає рівня uaBBB (достатня кредитоспроможність), тоді як рейтинг інвестиційної привабливості – invBBB+ (достатня інвестиційна привабливість). Про це сьогодні під час зустрічі з місцевою владою повідомив директор агенції «IBI-Rating» Ігор Андрусик.

Кредитоспроможність та інвестиційну привабливість Черкас оцінили як достатні

За його словами, ці обидва рейтинги характеризують в цілому спроможність міста виконувати свої зобов’язання, а ще – дозволяють інвесторам оцінити ризики на рахунок того, чи варто вкладати сюди кошти та в що можна, зазначають у мерії.

– У Черкасах доволі довга кредитна історія, з 2012-ого року. Тоді був визначений перший кредитний рейтинг і він залишався стабільним упродовж усіх цих років – uaBBB. Це достатня кредитоспроможність, згідно з національною рейтинговою шкалою. Це означає, що місто спроможне виконувати взяті на себе зобов’язання, – розповів Ігор Андрусик. – Загалом ці показники свідчать про те, що з містом можна співпрацювати й можна вкладати сюди свої фінансові ресурси.

Основними інвесторами в Черкасах є підприємці з Кіпру, Чехії, Німеччини, Нідерландів та Великої Британії.

– Є кілька моментів, які негативно вплинули на рейтинг міста. Серед них – зниження рівня прямих іноземних інвестицій та зовнішньоекономічного товарообігу. Утім, це стосується держави в цілому, – сказав керівник агенції. – За рахунок того, що місто на сьогодні активно співпрацює з міжнародними фінансовими установами (як-то Європейський банк реконструкції та розвитку, Північна Екологічна Фінансова Корпорація) у місті впроваджується низка проектів, як на комунальних підприємствах, так і у сфері соціально-економічного розвитку.

Заступник директора департаменту фінансової політики Роман Жовнір повідомив, що перевірка кредитного рейтингу проводиться двічі на рік, відповідно до вимог уряду.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зауважив, що місто відкрите до співпраці з інвесторами. Усе – в межах чинного законодавства.

– Мені приємно, що ми маємо достатньо високий показник ділової репутації, й те, що нашу спільну роботу оцінила незалежна агенція, – зауважив мер.