Нове життя пластиковим речам дарує львівська майстерня

Досвід регіонів

Поки кількість сміття досягає рекордної позначки, львів’яни вчаться переробляти його у красиві та потрібні речі

 

Ukrainian English Russian

Майстер-клас «Нове життя пластику: А чим стане твоя колекція кришечок?» провели у Львові.  Захід проходив у майстерні «Zelenew» – підприємства, що переробляє використаний пластик у нові речі

На підприємстві пластик спершу сортують, а потім відсортовану сировину на спеціальній машині подрібнюють на порошок. Далі цей порошок переплавляють на екструдері, який перетворює пластик на кошики, мильнички, вази, світильники та інші корисні речі.

Як розповіла zaxid.net одна із засновниць ініціативи Zero Waste Lviv Діана Попфалуші, її світогляд перевернувся чотири роки тому, після поїздки до Німеччини на «EcoCamping» – міжнародний табір, де були люди з різних країн. Нині вона організовує екологічні заходи, аби привернути увагу до цієї проблеми.

 «Залучати людей потрібно комплексно. По-перше, повинна бути забезпечена інфраструктура, наприклад, забезпечення тими самими контейнерами. Обов’язково, має бути пояснено, що і куди викидати. Також має бути довіра людей, бо люди бачать неефективність сортування, коли прижає машина і скидає все разом. Також це повинно бути закріплено законодавчо. Закон, створення інфраструктури і свідомість українців – це комплекс, який повинен працювати», - каже Діана.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: