Олег Стадник: Вже зараз маємо вчитися вкладати гроші у своє здоров’я

Новини

Внаслідок зміни бюджетування, Черкаси отримали цільову медичну субвенцію. Це один із кроків у процесі передачі повноважень на місця. Однак розміри субвенції недостатні, щоб забезпечити повний річний фонд оплати праці. Тому з міського бюджету будуть виділені додаткові кошти на чотири місячні фонди зарплати для медиків. У таких умовах державні лікувальні заклади змушені самостійно шукати джерела фінансування для забезпечення поточних потреб: ліки та витратні матеріали, ремонти, харчування пацієнтів, придбання медичної апаратури тощо.
Ukrainian English Russian

Як черкаські медики знаходять можливості для нормального функціонування лікувальних закладів, розповів у коментарі порталу «Діловий регіон» директор департаменту охорони здоров’я Черкаського міськвиконкому Олег Стадник.

Право державних медичних закладів залучати недержавні кошти для забезпечення свого функціонування та надання медичних послуг гарантоване Конституцією України, підкреслив Олег Стадник. Це може бути прибуток від оренди вільних приміщень, проведення обов’язкових профоглядів декретованих груп населення, наприклад, працівників закладів харчування тощо.

Окремим законом регулюється благодійна діяльність. «Закон дозволяє залучати фінансову допомогу, спрямовану на конкретні цілі, як від окремих громадян, так і від об’єднань», – відзначив головний медик міста. І, за його словами, така допомога доволі суттєва.

Так, минулого року Центр матері та дитини завдяки співпраці з Черкаським регіональним відділенням Міжнародного фонду отримав ліків на 2,3 млн. грн. Це конкретна адресна допомога конкретній людині, бо ліки надаються винятково пацієнту, що їх потребує. Міська стоматологічна поліклініка придбала сучасний рентгенапарат за понад 160 тис. грн. за кошти фонду. Так само у співпраці фінансуються ремонтні роботи, бо більшість приміщень уже давно застаріли, зміцнення матеріально-технічної бази тощо.

«До таких фондів завжди прикута пильна увага. Їх неодноразово перевіряла і громадськість, і відповідні державні органи, але жодних порушень не виявили», – запевнив Олег Стадник. Щоб розвіяти всілякі міфи, всю інформацію про діяльність фондів зробили публічною. Її можна знайти на сайтах медичних закладів міста.

«Якщо ми йдемо до страхової медицини, то вже зараз маємо вчитися вкладати гроші у своє здоров’я», – зазначив головний медик міста. В умовах функціонування прозорої та ефективної системи страхової медицини роль фондів однозначно зменшилась би, вважає експерт. Але поки її не запровадили і тривають бурхливі обговорення, такі громадські організації надають суттєву підтримку недофінансованим державою закладам охорони здоров’я. І вони можуть стати платформою, на якій буде функціонувати страхова медицина.
Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: