Олександра Блавдзевич: «Потенціал економічного зростання сконцентровано в регіонах»

Коментарі

Незважаючи на стрімке завоювання ринків великими корпораціями та підприємствами малий та середній бізнес залишається одним з ключових факторів розвитку регіональної економіки. Втім, на сьогодні левова частка таких підприємств потребує значних інвестицій для вдосконалення матеріально-технічної бази та впровадження сучасних технологій, які дозволять забезпечувати ринок товарів та послуг високоякісною та конкурентоздатною продукцією. Які основні причини та фактори перешкоджають бізнесу залучати інвестиції в регіони розповіла порталу «Діловий регіон» віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Олександра Юріївна Блавдзевич, профільною діяльністю якої є розвиток міжнародних зв’язків, сприяння залученню інвестицій для реалізації конкретних проектів УСПП, проектів державно-приватного партнерств та енергозбереження.
Ukrainian English Russian

Однією з головних причин низької інвестактивності , за словами експерта, є насамперед недостатній рівень поширення інформації про потенціал регіонів. Іноземні інвестори отримують досить однобоку та поверхову інформацію про можливості тієї чи іншої області та перспективні шляхи співпраці. - Відсутній комплексний підхід у презентації регіону та галузевих проектів, - пояснює Олександра Блавдзевич.

Дуже відштовхують представників зарубіжжя і ті правила гри, які сьогодні є в Україні. А точніше, відсутність цих правил в більшості проблемних ситуацій. Тому на часі питання законодавчого регулювання цих нагальних питань.

- Ще одним стримуючим фактором є суттєва відмінність стандартів ведення бізнесу від загальноприйнятих світових форматів. Через те, одним з головних завдань УСПП є зближення позицій підприємців, які працюють в Україні з інвесторами різних країн світу, аби вони знайшли спільну мову, - говорить Олександра Юріївна.

Проблемним питанням залишається і підготовка інвестпроектів та бізнес-планів, адже ця справа потребує додаткових фінансових ресурсів. – Часто є тема, але немає проекту, без якого важко об’єктивно презентувати той чи інший задум, - пояснює фахівець.

Втім попри наявні труднощі, за словами віце-президента УСПП, в інвесторів є бажання вкладати в Україну, яку вони оцінюють як перспективну для співпраці державу. І основний потенціал такої співпраці та економічного зростання зосереджено в регіонах, які мають, що запропонувати інвесторам.

Одним з перспективних напрямків розвитку аграрних областей, де, провідні позиції займає, зокрема, і Черкащина, Олександра Блавдзевич називає розвиток переробної галузі. На сьогодні зарубіжні інвестори готові вкладати кошти в такі підприємства, однак за умови відповідності цілому комплексу вимог та критеріїв до нього. Тому лише поодинокі підприємства проходять такий суворий відбір, оскільки інвестори не хочуть зайве ризикувати своїми коштами. Однак, на переконання фахівця, на сьогодні є достатня кількість і внутрішніх інвесторів, які готові вкладати кошти в цю галузь, звичайно, за умови рентабельності такого бізнесу.

Оцінюючи інвестиційну привабливість Черкащини, віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, відзначає, що регіон має неабиякий потенціал та широкий перелік цікавих інвесторам напрямків співпраці. Тому необхідно розширювати географію співпраці та активніше реалізовувати проекти, які сприятимуть економічному розвитку регіону.
Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: