Оренда держмайна стане прозорішою

Новини

З 1 лютого 2020 року оренда державного та комунального майна відбувається через онлайн-аукціони в електронній торговій системі.

Ukrainian English Russian

Відтепер перелік майна, що йтиме під оренду, буде доступний онлайн. Кожен громадянин зможе побачити, скільки насправді цього майна в громадах, кому здається та що отримують від цього бюджети держави та громад.

«Це нова ера в історії орендних відносин між державою, українськими громадами та бізнесом, — переконана менеджерка інноваційних проєктів ТІ Україна Христина Зелінська. — Прозорі електронні аукціони — то не просто зниження корупційних ризиків при передачі державного чи комунального майна в оренду. Це також дозволить отримувати більшу, ринкову ціну за таке майно і по-справжньому заробляти».

Раніше орендаря майна визначала конкурсна комісія орендодавця, що було суттєвим корупційним ризиком. Натомість електронні аукціони дозволяють знайти ринкову вартість об’єкту «автоматично» — завдяки конкуренції учасників на торгах, за умови повної відсутності «ручного керування» цим процесом, пише sud.ua.

Крім того, громадськість та бізнес отримають безперешкодний доступ до даних. Адже всі договори оренди будуть публічними. Для цього органи центральної та місцевої влади мають крайній термін — до 1 жовтня 2020 року.

У жовтні 2019 року Верховна Рада ухвалила закон «Про оренду державного та комунального майна». Передбачається, що адміністратором цієї  торгової системи стане ProZorro.Продажі. Завдяки цій онлайн-системі держава та українські міста заробили понад 20 млрд гривень.

Надалі ТІ Україна контролюватиме прозорість оренди державного та комунального майна з боку громадськості та працюватиме над відкриттям різноманітних даних та процесів, що зменшать корупційні ризики.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: