Під час карантину на Черкащині зріс попит на медиків

Медицина. Туризм

Про те, які тенденції відбуваються на ринку праці Черкащини в період карантину та як обласна служба зайнятості сприяє працевлаштуванню населення, прокоментувала заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

 

Ukrainian English Russian

Вона повідомила, що наразі усі центри зайнятості області та філії Черкаського обласного центру зайнятості відновили особистий прийом громадян. Проте, зважаючи на епідемічну ситуацію в місті чи районі, сервісні установи можуть, тимчасово, переходити на дистанційну форму роботи.

За словами Марини Сорокіної, «карантинний ринок праці» Черкащини має свої особливості: «Ми постійно аналізуємо ситуацію: робимо прогнози щодо збалансування кількості безробітних, укомплектовуємо актуальні вакансії, вивчаємо потреби роботодавців на перспективу, враховуючи особливості регіону. Так, з початку впровадження карантину кількість безробітних різнилася і за останніми оперативними даними складала 22,1 тис. осіб, що майже на третину більше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас, після впровадження карантинних обмежень до обласної служби зайнятості надійшло 19,7 тис. вакансій. Незважаючи на введення карантинних заходів, працевлаштування безробітних продовжується. Так, за термін дії карантину за сприяння служби зайнятості роботу отримали 10 790 безробітних громадян».

Серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та устаткування машин, працівники галузей торгівлі та послуг, працівники найпростіших професій. Водночас, найбільш затребуваними вакансіями є: трактористи, водії автотранспортних засобів, дорожні робітники, менеджери, медичні працівники, агрономи, електрогазозварники та ін.

Поруч зі сталими вимогами до претендентів на роботу, працедавці звертають увагу на готовність до навчання, перенавчання. Важливими є також володіння критичним мисленням, медіа-грамотність, креативність та  уміння швидко приймати рішення.

Щодо розміру заробітної плати у вакансіях, то слід відмітити, що збільшилася частка вакансій із заробітною платою від мінімального до середнього розміру та становить 60 % від загальної кількості. На початку листопаду середній розмір заробітної плати у заявлених вакансіях становив 5, 928 грн.

 

 

Останні новини

03 грудня, 2020

02 грудня, 2020

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: