Пільговиків та малюків звільнять від сплати за вивіз негабаритного сміття

Новини

Пільгові категорії громадян та діти до 6 років не платитимуть за вивіз негабаритного сміття. Всього разом з дітьми не платитимуть орієнтовно 74 тисячі жителів. Тариф покриватимуть коштом міського бюджету та коштом підрядника, який здійснює вивіз сміття.

 

Ukrainian English Russian

За це проголосували члени виконавчого комітету Черкаської міської ради, пише zmi.ck.ua.

Розглядаючи проект рішення, член виконкому Юрій Ботнар запропонував, аби діти до 6 років не платили за вивіз негабариту.

"Є пропозиція прибрати дітей віком до 6 років, щоб за них взагалі не бралася плата. Ми спілкувалися і попросили, аби діти в принципі були звільнені від плати за негабарит",- розповів Юрій Ботнар.

Кошти за цих дітей не братимуться з моменту звернення їх державних представників.

"Їм потрібно подати заяву і копію свідоцтва про народження з пропискою", - прокоментував очільник управляючої компанії, яка здійснює вивіз сміття, Андрій Бортник.

Кошти ж за пільгові категорії громадян компенсуватиме міський бюджет, але тимчасово, поки не буде затверджена державна програма із соцзабезпечення.

"Ми зараз ведемо перемовини з Міністерством соцполітики, щоб вони привели свою програму соцзабезпечення у відповідність до законодавства, і могли виплачувати ці пільги з державного бюджету, так як це передбачено законом. А поки, щоб зняти соціальну напругу, ми будемо надавати цю пільгу з місцевого бюджету до моменту затвердження цієї програми",- прокоментувала заступник міського голови Черкас Людмила Бордунос.

Крім того, вона додала, що законодавством взагалі передбачено, що жителі повинні самі сплачувати за цю послугу.

"Сплачувати за сміття має мешканець, але при цьому починають всі стверджувати, що не виносять сміття, що не хочуть платити. Вся Європа платить по тому принципу, що платимо ми, при тому, що всі ми хочемо в Європу",- прокоментувала заступниця.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: