Плодоовочевий кооператив розвиває у Городищі підприємливе подружжя

Сільське господарство

Низку сортів яблук та груш вирощує родина Пащенків у Городищі. Минулоріч вони заснували сільськогосподарський кооператив «Яблуневий цвіт. Городище».

Ukrainian English Russian

Тут подружжя Сергій та Світлана займаються садівництвом та овочівництвом. Мають яблуневий інтенсивний карликовий сад на підщепі М9, на 300 саджанців, смородиновий ягідник на 200 кущів. Навесні посадили ще 400 саджанців яблук та груш. Кажуть: неабияк люблять садівничу справу та мають безліч планів на майбутнє.

–Перший рік нам було справді тяжко. Саджанці доводилось поливати вручну з водойм, – розповідає Сергій. – А потім ми зробили свердловину та встановили обладнання для крапельного зрошення. Відтоді ми лише контролюємо цей процес. Таку систему придбали за кошти обласного та районного бюджетів, виділених у межах Програм підтримки кооперативів. Зокрема 115 тис.грн, з яких 75 тисяч із обласного бюджету.

Загалом же за ці кошти, розповідає подружжя, закупили саджанці, а також насос з гідроакумулятором, плуг, оприскувач, роторну косарку, мотоблок із причепом, бочки для поливу та ін., інформують у прес-службі ОДА.

Нині ж господарі “Яблуневого цвіту” мають в обробітку 2 га землі, хочуть приватизувати додаткову частину поряд, аби розширювати садок. Окремо орендували ще 40 соток для розведення кісточкових дерев.  

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: