Податкова візьметься за ФОПи у великих компаніях

Податки та мита

Маніпуляції великого бізнесу з реєстрацією співробітників-ФОПів для зменшення податків є зловживанням і податкова буде шукати способи вирішення проблеми. Про це повідомив Сергій Верланов, якого нещодавно затвердили на посаді глави Податкової служби.

Ukrainian English Russian

Ситуацію з ФОПами можна урегулювати і без прийняття нового законодавства, сказав Верланов в ефірі Радіо НВ.

«Ми будемо шукати аргументи в чинному законодавстві, у судовій практиці, у Кодексі законів про працю про те, що є ситуації, у яких це є зловживанням. Концепція зловживання правом відома», – пояснює новий глава податкової.

Той факт, що майже усі малі і середні компанії пов’язані з ФОП або юридичними особами на спрощеному оподаткуванні, є викликом для економіки і негативно позначається на самому бізнесі, вважає Верланов.

Нагадаємо, бізнес, який підписав цивільно-правовий договір з фізичною особою-підприємцем (ФОП), може не платити 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати. А ФОП ІІІ групи на спрощеній системі оподаткування віддає до держбюджету 5% від отриманих грошей і мінімальний соціальний внесок (918 грн на лютий 2019 року).

Для вирішення такої ситуації в уряді пропонували перевести ФОПів на повний податок і обмежити їх працевлаштування. Міністерство соцполітики підготувало відповідний законопроект. Але це торкнеться лише тих роботодавців, які зменшують платежі в бюджет шляхом використання фізосіб-підприємців замість найманих співробітників, пише ua.news.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: