Погодні умови сприяють посіву озимини на Черкащині

Сільське господарство

Нинішнього року умови для початку сівби озимих зернових були надзвичайно сприятливими і все завдяки рясним дощам, що спостерігались в області до 11 вересня.

Ukrainian English Russian

За період дощів в області вже випало від 70-230 % місячної норми опадів. Як наслідок, грунтова посуха припинилась і умови для початку сівби складаються цілком сприятливі, зазначають у обласному гідрометцентрі.

Здебільшого суха погода, що за попереднім прогнозом очікується в найближчі 10 днів, буде сприятливою для збирання пізніх, підготовки площ та сівби озимини, одночасно зумовлюватиме витрату вологи з верхніх шарів.

За кліматичними даними останніх 30 років, в Черкаській області оптимальні строки сівби озимих культур, за яких посіви у 80 % випадків на час припинення вегетації забезпечені теплом для нормального розвитку, є період з 15-го по 25 вересня.

При сівбі після 25 вересня існує велика ймовірність того, що рослини внаслідок браку тепла закінчать вегетацію слабо розкущеними або у фазі сходів, 3-го листка і навіть проростання зерна.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: